Spotkanie inauguracyjne wokół Piernika i Pierników Hrabstwa Kłodzkiego

Co mają ze sobą wspólnego Kazimierz Dolny nad Wisłą i Kotlina Kłodzka? Oprócz cudownych widoków, teraz także i smaczny produkt regionalny. Kazimierz, od lat znany w świecie ze swoich kogutów, jest inspiracją dla innych stron Polski. Nasze okolice dopiero stają z nim w szranki.

Zakład Piekarniczo-Cukierniczy „Kajzerka” w Żelaźnie zaproponował niedawno nowy sposób na promocję naszego regionu – Pierniki Hrabstwa Kłodzkiego. „Chcielibyśmy, by nasze pierniczki były wizytówką tych okolic i by każdy turysta odwiedzający Ziemię Kłodzką wyjeżdżał z pudełeczkiem naszych ciasteczek w walizce” – podkreśla Zdzisław Jasiński, właściciel piekarni.

Pierniki – oprócz tego, że świetnie smakują – mogą też przyczynić się do rozsławienia naszej małej ojczyzny, stąd wielkie zainteresowanie samorządowców. 29 czerwca Alicja i Zdzisław Jasińscy zaprosili do zajazdu „Majowy Sen” szefów przedsiębiorstw uzdrowiskowych, gospodarzy powiatu kłodzkiego, wójtów i burmistrzów, jak również osoby zajmujące się promocją regionu w samorządach. Celem spotkania było zaprezentowanie nowego produktu. Sam pomysł przypadł do gustu Krzysztofowi Baldemu, członkowi Zarządu Powiatu Kłodzkiego: „Właśnie czegoś takiego brakowało” – zachwalał. W spotkaniu wzięli także udział Starosta Powiatu Kłodzkiego, Pan Maciej Awiżeń, oraz jego zastępca – Pan Adam Łącki, który w wywiadzie udzielonym Telewizji Sudeckiej mówił: „Takie oddolne inicjatywy są bardzo ważne, czekaliśmy na takie propozycje. Sądzę, że ten pomysł wymaga dużego wsparcia”.

Zaproszenie na spotkanie przyjęli również Sławomir Kajdas z Zarządu Powiatu Kłodzkiego, zastępca wójta Gminy Kłodzko – Urszula Panterałka, a także przedstawiciele miast: burmistrz miasta Kłodzko Bogusław Szpytma, burmistrz Kudowy Zdroju Czesław Kręcichwost, zastępca burmistrza Lądka Zdroju Łukasz Waluś, a także zastępca burmistrza miasta i gminy Szczytna – pan Wiesław Tracz. Nie zabrakło również dyrektora Departamentu Obszarów Wiejskich i Rolnictwa, pana Bogusława Wijatyka. „Pochwały samorządowców i ich zaangażowanie w promocję naszego regionu na pewno przyczynią się do rozsławienia Pierników Hrabstwa Kłodzkiego. Dajemy szansę zarówno słodkim piernikom, jak i Kotlinie Kłodzkiej”– cieszą się właściciele Piekarni „Kajzerka”.

Zdjęcia z inauguracji znajdują się w galerii pod adresem http://galeria.kajzerka.pl/InauguracjaPiernikaHrabstwaKodzkiego/

Share